DSC Gallery

Pasta Oner | Art is Truth

28/09/2017 - 30/09/2017

Výstava Art is Truth představila nejnovější tvorbu ikony současného českého umění – Pasty Onera. Autor zpracoval téma ironizace komerce a současné společnosti s razancí i nadhledem jemu vlastním. Ústředním motivem bylo prolínání principů vysokého a nízkého, svátečního a všedního a také nebeského a pozemského.

K vidění byly jednak pro Pastu typické žánry pop artu a cartoon estetiky, ale i objekty vytvořené přímo pro prostor galerie a zcela nové olejomalby, které poodkrývaly roušku starého umění. Výstavu spojoval motiv fascinace společnosti luxusem, bohatstvím, vírou a sexem.

Pozornost upoutávala velká světelná krychle s názvem Mandala, kterou sestavil z pětadvaceti různých příkladů křesťanského a islámského náboženství. Dalším zajímavým prvkem byl figurální soubor, ve kterém se v důmyslných vrstvách prolínaly skutečné postavy mafiánů s těmi vymyšlenými.

Art is Truth – jak Pasta Oner říká, divák skrze umění unese hodně, i mnohdy nepříjemnou realitu, kterou umění může odrážet a před kterou nelze schovat oči. A stejně tak nešlo schovat oči před touto výstavou!